RSS
wtorek, 25 maja 2010
Sklep masoński online

Witryna internetowego sklepu wolnomularskiego - wyjątkowo przyjemna do oglądania i słuchnia.

http://www.francmaconcollection.fr/

czwartek, 20 maja 2010
Film dokumentalny o współczesnej masonerii

Do obejrzenia w najbliższy wtorek, 25 maja, godz. 23.15. Francuski kanał TF1 wyświetli półtoragodzinny film poświęcony wolnomularstwu i jego rytuałom. Pokazana będzie m.in. droga, jaką musi przebyć neofita chcący dostąpić wtajemniczenia. Zwolennicy teorii spiskowych nie mają jednak na co liczyć: autorzy filmu wyjaśniają, że rządy masonów nad światem to jedynie mrzonka.

http://www.lexpress.fr/culture/tele/enquete-au-coeur-de-la-franc-maconnerie-saisissant-tf1_892840.html

poniedziałek, 17 maja 2010
Prymas Francji i masoni

10 maja 2010, wolnomularski klub « Dialog i Demokracja Francuska » gościł przedstawicieli czterech głównych wyznań we Francji: katolika, muzułmanina, żyda i protestanta. Wśród poruszanych tematów były m.in. laickość, duchowość, prawa człowieka. Warto zwrócić uwagę, że katolików reprezentował sam prymas Francji, kardynał Philippe Barbarin.

Rodzi się pytanie, czy w Polsce podobna debata byłaby w ogóle możliwa? Nie wykluczam, że cuda mógłby tutaj zdziałać dobry kucharz: dyskusja odbywa się przy obiedzie, a w tle przemówień słychać stukot noży i widelców 250 gości.

http://www.dailymotion.com/video/xd9orx_diner-debat-religieux-et-franc-maco_news

niedziela, 09 maja 2010
Masoni w telewizji

Ciekawa audycja i film dokumentalny szwajcarskiej telewizji. Występuje m.in. pastor, który opowiada o motywach swojej przynależności masońskiej. Do obejrzenia również wnętrza świątyń, fragmenty ceremonii inicjacyjnej oraz wprowadzenie do wolnomularskiej symboliki.

http://www.tsr.ch/emissions/religion/faut-pas-croire/941202-le-vrai-secret-des-francs-macons.html